AMAZON WEB SERVICES (AWS)

Przez lata zbudowaliśmy ponad 175 usług chmurowych, dzięki czemu wiele nauczyliśmy się wspólnie z naszymi klientami.
Wnioski te obejmują sprawdzone podejście w projektowaniu niezawodnych i bezpiecznych systemów, które mogą być wykorzystane do dynamicznego rozwoju działalności czy zapobiegania nieoczekiwanym zakłóceniom.
Ważne jest dla nas także, aby każdy zapoznający się z AWS mógł korzystać z tej samej wiedzy już od pierwszego dnia podróży w chmurze.

dr Werner Vogels, CTO w Amazon.com

Systemy hybrydowe

Synergia chmury i własnej serwerowni. Jak w przemyślany sposób podejść do tworzenia systemów hybrydowych? Jak osiągnąć możliwe maksimum?

WIĘCEJ

Optymalizacja kosztów IT

Oszczędności w IT. Jak poprawnie analizować koszty? Jak przewidzieć ile zasobów sprzętowych powinno znaleźć się we własnej serwerowni? Ile kosztuje przechowywanie danych w chmurze?

WIĘCEJ

Sztuczna inteligencja dla każdego

Gdzie poszukiwać funkcjonalności sztucznej inteligencji do wdrożenia w firmie? Od czego zależy wybór konkretnej usługi? Jakie narzędzia inspirują do realizacji AI w organizacji?

WIĘCEJ

Migracja aplikacji do AWS

Kiedy i dlaczego migrować? Jak wygląda proces migracji? Czym są i na czym polegają fazy procesu migracji środowiska do chmury AWS?

WIĘCEJ

Data Lakes i analityka

Co to jest Data Lake i do czego służy? Jaki jest najszybszy sposób na pozyskanie odpowiedzi ze wszystkich danych dla wszystkich użytkowników? Jak przeprowadzać nowe rodzaje analiz?

WIĘCEJ

Bezpieczeństwo i compliance

Dobre praktyki. Jak skalować i zachować kontrolę? Na czym polega model współdzielonej odpowiedzialności? Kilka słów o szyfrowaniu. Jak budować bezpieczne rozwiązania IoT?

WIĘCEJ

Amazon Web Services jest wysoce niezawodną, skalowalną, przystępną cenowo i bezpieczną platformą chmurową o szerokim zastosowaniu, oferującą ponad 175 usług chmurowych z centrów danych na całym świecie. Miliony klientów, w tym najszybciej rozwijające się start-upy, największe przedsiębiorstwa i wiodące agencje rządowe, korzystają z AWS w celu obniżenia kosztów, zwiększenia elastyczności i szybszego wprowadzania innowacji. Dzięki lokalizacjom centrów danych w USA, Europie, Brazylii, Singapurze, Japonii i Australii, AWS wspiera technologicznie firmy w aż 190 krajach.

AWS oferuje szeroki zakres usług, od technologii infrastrukturalnych, takich jak moc obliczeniowa, pamięć masowa i bazy danych, po nowe technologie, takie jak uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja, a także rozwiązania analityczne, Data Lakes, czy Internet of Things. To sprawia, że zarówno przenoszenie istniejących aplikacji do chmury, jak i możliwość zbudowania niemal wszystkiego co jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, jest szybsze, łatwiejsze i bardziej opłacalne.

Usługi AWS posiadają także specjalistyczne funkcjonalności. Dla przykładu szeroka gama baz danych, stworzonych specjalnie dla różnych typów aplikacji, dzięki której można wybrać odpowiednie narzędzie do pracy, aby uzyskać optymalny koszt i najlepszą wydajność.

Usługi AWS są zaprojektowane tak, aby były elastyczne i bezpieczne. Infrastruktura została zaprojektowana, aby spełniać standardy i wymogi bezpieczeństwa zarówno dla wojska czy banków globalnych, jak i innych organizacji o wysokiej wrażliwości. Jest to możliwe dzięki szerokiemu spektrum narzędzi do ochrony w chmurze, z 230 usługami i funkcjami w zakresie bezpieczeństwa, zgodności i zarządzania. AWS obsługuje 90 standardów bezpieczeństwa i certyfikatów zgodności, a wszystkie rozwiązania, które przechowują dane klientów, oferują możliwość ich szyfrowania.

Dzięki AWS przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać najnowsze technologie, aby móc szybciej testować i wprowadzać innowacje. Stale przyspieszamy nasze własne tempo innowacji, aby tworzyć zupełnie nowe technologie, które nasi Klienci będą mogli wykorzystywać do transformacji swojego biznesu. Na przykład w 2014 roku, AWS jako pierwszy wprowadził przestrzeń obliczeniową typu Serverless, wprowadzając usługę Lambda, która pozwala programistom na uruchamianie kodu bez obsługi administracyjnej i zarządzania serwerami. AWS stworzył także Amazon SageMaker, w pełni zarządzaną usługę Machine Learning, która umożliwia programistom i naukowcom codzienne korzystanie z uczenia maszynowego - bez wcześniejszego doświadczenia.

Dzięki oszczędnościom na infrastrukturze, osiągniętym w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy, moglibyśmy podwoić inwestycje w innych obszarach, co zapowiada się bardzo dobrze. AWS umożliwiło nam lepszy wgląd w nowe kierunki rozwoju, aby skoncentrować uwagę naszych zespołów na takich zagadnieniach, jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, a także uwolniło nasze zasoby wykorzystywane uprzednio przy inwestycjach infrastrukturalnych.

 

Mark Dekan, CEO w Ringier Axel Springer Poland